Novogratz Penelope Outdoor/Indoor Metal Serving Cart
FREE
Loading...
V12 Finance Calculator
V12 Finance Calculator
Subject to affordability, age and status. Minimum spend applies
Choose your deposit amount:
Select the percentage or drag slider to change the deposit.
Min:
Max:
You can get a min loan amount of £250.00 and max loan amount of £15,000.00.
You can get a min loan amount of £250.00 and max loan amount of £15,000.00.
Repayment Condition
Representative Calculation
Your Details
Powered by Autify Digital Ltd
Description
Novogratz Penelope Outdoor/Indoor Metal Serving Cart
The stylish Penelope Serving Cart is designed for outdoor or indoor use and offers plenty of space on its two generous slatted shelves for all your dining accessories.
The cart is constructed from sturdy weather resistant steel with a powder coated finish, in a choice of four vibrant colours, Persimmon Red, Bright Yellow, Aqua or Charcoal Grey.
The wheels glide smoothly and have two lockable castors.
Dimensions
H 76.2cm x W 60.9cm x D 48.2cm
More Information
| SKU | 87830 |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • Modern and colourful • Constructed from sturdy weather resistant steel • 4 Vibrant powder coated finishes to choose from • 2 Generous slatted shelves • 4 Smooth gliding castors with 2 lockable • Perfect for both indoor and outdoor use |
| Assembly Type | Self Assembly |
| Material | Steel |
| Approximate Dimensions | H 76.2cm x W 60.9cm x D 48.2cm |
| SKU | 88508AQH1EGB |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 44681882708 |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Colour | Aqua |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • Modern and colourful • Constructed from sturdy weather resistant steel • 4 Vibrant powder coated finishes to choose from • 2 Generous slatted shelves • 4 Smooth gliding castors with 2 lockable • Perfect for both indoor and outdoor use |
| Material | Steel |
| Approximate Dimensions | H 76.2cm x W 60.9cm x D 48.2cm |
| SKU | 88508YLW1EGB |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 44681882739 |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Colour | Bright Yellow |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • Modern and colourful • Constructed from sturdy weather resistant steel • 4 Vibrant powder coated finishes to choose from • 2 Generous slatted shelves • 4 Smooth gliding castors with 2 lockable • Perfect for both indoor and outdoor use |
| Material | Steel |
| Approximate Dimensions | H 76.2cm x W 60.9cm x D 48.2cm |
| SKU | 88508RED1EGB |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 44681882715 |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Colour | Persimmon Red |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • Modern and colourful • Constructed from sturdy weather resistant steel • 4 Vibrant powder coated finishes to choose from • 2 Generous slatted shelves • 4 Smooth gliding castors with 2 lockable • Perfect for both indoor and outdoor use |
| Material | Steel |
| Approximate Dimensions | H 76.2cm x W 60.9cm x D 48.2cm |
| SKU | 88508LGY1EGB |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 44681882852 |
| Colour | Charcoal Grey |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • Modern and colourful • Constructed from sturdy weather resistant steel • 4 Vibrant powder coated finishes to choose from • 2 Generous slatted shelves • 4 Smooth gliding castors with 2 lockable • Perfect for both indoor and outdoor use |
| Material | Steel |
| Approximate Dimensions | H 76.2cm x W 60.9cm x D 48.2cm |
Questions
Customer Questions
No Questions