Novogratz Cache 2 Door Metal Locker Storage Cabinet
5.0
2 Reviews
£124.99
Loading...
V12 Finance Calculator
V12 Finance Calculator
Subject to affordability, age and status. Minimum spend applies
Choose your deposit amount:
Select the percentage or drag slider to change the deposit.
Min:
Max:
You can get a min loan amount of £250.00 and max loan amount of £15,000.00.
You can get a min loan amount of £250.00 and max loan amount of £15,000.00.
Repayment Condition
Representative Calculation
Your Details
Powered by Autify Digital Ltd
Description
Novogratz Cache 2 Door Metal Locker Storage Cabinet
Add valuable storage and a fun pop of colour anywhere in your home with the Novogratz Cache 2 Door Metal locker Storage Cabinet.
Made of powder-coated metal, for a nostalgic twist on your storage solution.
The metal can easily be cleaned with a damp cloth so you can store anything from cleaning supplies to extra throws and board games.
Available in four fabulous shades.
Dimensions
H 101cm x W 80cm x D 40cm
Matching Cache Furniture.
Novogratz have created a collection of matching furniture in the Cache Range (Please click here to view)
Assembly Instructions
(857.34 kB)
Reviews
More Information
| SKU | NOVOCACH2DLOCKE |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • The perfect storage solution for any room • Made of powder coated metal • Easy to clean |
| Assembly Type | Self Assembly |
| Material | Metal |
| Approximate Dimensions | H 101cm x W 80cm x D 40cm |
| SKU | 3384814COMNUK |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 5056501601333 |
| Colour | Yellow |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • The perfect storage solution for any room • Made of powder coated metal • Easy to clean |
| Material | Metal |
| Approximate Dimensions | H 101cm x W 80cm x D 40cm |
| SKU | 3384811COMNUK |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 5056501601319 |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Colour | Mint |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • The perfect storage solution for any room • Made of powder coated metal • Easy to clean |
| Material | Metal |
| Approximate Dimensions | H 101cm x W 80cm x D 40cm |
| SKU | 3384813COMNUK |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 5056501601326 |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Colour | Orange |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • The perfect storage solution for any room • Made of powder coated metal • Easy to clean |
| Material | Metal |
| Approximate Dimensions | H 101cm x W 80cm x D 40cm |
| SKU | 3384810COMNUK |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 5056501601302 |
| Colour | Blue |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • The perfect storage solution for any room • Made of powder coated metal • Easy to clean |
| Material | Metal |
| Approximate Dimensions | H 101cm x W 80cm x D 40cm |
Questions
Customer Questions
No Questions