Novogratz Athena 42" TV Stand Marble
£54.99
Loading...
V12 Finance Calculator
V12 Finance Calculator
Subject to affordability, age and status. Minimum spend applies
Choose your deposit amount:
Select the percentage or drag slider to change the deposit.
Min:
Max:
You can get a min loan amount of £250.00 and max loan amount of £15,000.00.
You can get a min loan amount of £250.00 and max loan amount of £15,000.00.
Repayment Condition
Representative Calculation
Your Details
Powered by Autify Digital Ltd
Description
Novogratz Athena 42" TV Stand Marble
Modern, glam and industrial styles all come together in the Novogratz Athena TV Stand for TVs up to 42” wide or 50lbs.
This simple yet stylish TV stand made of PVC laminated particleboard has a slim design ideal for smaller spaces and features a faux marble finish for an instant upgrade to your space.
The metal hairpin legs add a retro feel sure to add a touch of glamour to your home.
Dimensions
H 62cm x W 106cm x D 50cm
Matching Athena Furniture.
Novogratz have created a collection of matching furniture in the Athena Range (Please click here to view)
Assembly Instructions
(2.49 MB)
More Information
| SKU | ATHEN42TV |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • Made of PVC laminated particleboard • Stylish hairpin legs • Available in Black and White |
| Assembly Type | Self Assembly |
| Approximate Dimensions | H 62cm x W 106cm x D 50cm |
| SKU | 1748891COMNUK |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 5060669119845 |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Size | 1 size |
| Colour | White |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • Made of PVC laminated particleboard • Stylish hairpin legs • Available in Black and White |
| Material | Particle Board |
| Approximate Dimensions | H 62cm x W 106cm x D 50cm |
| SKU | 1748899COMNUK |
|---|---|
| Brands | Novogratz |
| Barcode | 5060669119838 |
| Lead Time | 2-5 Working Days |
| Size | 1 size |
| Colour | Black |
| Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Additional Features | • Made of PVC laminated particleboard • Stylish hairpin legs • Available in Black and White |
| Material | Particle Board |
| Approximate Dimensions | H 62cm x W 106cm x D 50cm |
Questions
Customer Questions
No Questions